Niepubliczne Przedszkole „Balonik” Bydgoszcz ul. Białogardzka 13
www.balonik.bydgoszcz.pl

Przedszkole Niepubliczne BALONIK


”Balonik” to kameralne Przedszkole, w którym przyjmujemy Dzieci w wieku od 2,6 do 6 lat. Naszym priorytetem jest zapewnienie dziecku rodzinnej, miłej i bezpiecznej atmosfery swoich rówieśników. Staramy się rozwijać u dzieci wszystkie ich zmysły poprzez wspólną zabawę i poznawanie otaczającej rzeczywistości. Zachęcamy dzieci do podejmowania aktywności twórczej w działalności plastycznej poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych.


Zdajemy sobie sprawę, że dziecku w tym wieku najbardziej potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa, ciepła ale także kontaktu z rówieśnikami w celu budowania wzajemnych relacji. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, doświadczonych nauczycieli z których każdy posiada wykształcenie wyższe, Państwa dziecko będzie mogło swobodnie rozwijać i ukazywać swoje zainteresowania oraz predyspozycje. Pragniemy aby dzieci w Baloniku rozwijały się prawidłowo i wszechstronnie, dlatego staramy się aby wdrażać w Naszą pracę dydaktyczno-wychowawczą elementy różnorodnych pedagogik oraz metod edukacyjnych takich jak - pedagogika Planu Daltońskiego, pedagogika zabawy (Klanza), Kinezjologia edukacyjna Dennisona, metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne, metoda sześciu kapeluszy myślowych E. de Bono, metoda aktywizująca A. i M. Kniessów, metoda gimnastyki twórczej R. Labana itp. 

Posiadamy grupę "zerówkową", w której Dzieci przygotowują się do pójścia do szkoły. Obok Programu Wychowania Przedszkolnego i ćwiczeń ogólnorozwojowych , wdrażamy również u tych Dzieci zadania przygotowujące do pisania, czytania i liczenia. 


W naszej placówce prace dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcze realizowane są w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego pt. „Moje Przedszkole” M. Kwaśniewska, W. Żaba-Żabińska. Program ten jest zgodny z podstawą programową z dnia 23.12.2008 r. i został wyróżniony w konkursie MEN i CODN.

Zapraszamy.

Copyright © 2023-2024 www.balonik.bydgoszcz.pl

Niepubliczne Przedszkole „Balonik” Bydgoszcz ul. Białogardzka 13

Aktualności  |  O nas  |  Oferta  |  Plan dnia  |  Zgłoszenie  |  Regulamin  |  Galeria  |  Kontakt
projekt strony strony internetowe bydgoszcz